تصویر بسیجی  
     
 
پیام بسیجی  
مقام معظم رهیری:
بسيج در واقع مظهر عشق و ايمان و آگاهي و مجاهدت و آمادگي کامل، براي سربلند کردن کشور و ملت است.
     
 
درج مطلب  
#سردار سرلشکر قاسم سلیمانی
#لبیک یا خامنه ای
 
#دهه فجر مبارک باد
 
کانال اطلاع رسانی بسیجیان هنرستان:
https://t.me/basij_8sh
 
     
 
تصویر گردان  
     
 
معرفی اعضاء بسیج دانش آموزی هنرستان هشت شهریور  
برای ثبت نام بسیج به دفتر پرورشی مراجعه کنید
                                                                                                                                واحد مقاومت بسیج هنرستان هشت شهیرور
     
 
اخبار بسیج دانش آموزی هشت شهریور  
مسابقه عکس فجر 96
مسابقه عکس فجر 96
موضوع مسابقه : بهترین عکس در خصوص دهه فجر و راهپیمایی 22
مهلت تحویل آثار : حداکثر تا 23 بهمن ماه
روش تحویل آثار : به جمیل و ایدی تلگرامی زیر ارسال نمائید.
mosabegheaksefajr96@gmail.com
https://t.me/basij_8sh
 

زندگی نامه شهید احمد نظیف

زندگی نامه شهید احمد نظیف
1-نام :   احمد
2-نام خانوادگی :  نظیف
3-نام پدر :   حسین
4 – تاریخ تولد :   3/3/1350
5- شماره شناسنامه :  829
6-صادره :  شهر آباد گرگان
7- محل تولد :  شهر گرگان
8 – محل شهادت :  قلاویزان مهران
9- تاریخ شهادت :  22/5/1362
10 – تاریخ اولین اعزام به جبهه : 8 /12/1361
11 – محل آموزش نظامی :  لشگر 5 نصر
12 – سن شهید در زمان شهادت :  13سال
13 – دبستان محل تحصیل :  دبستان دولتی پانزده بهمن (طالقانی )
14 – شهر محل تحصیل :  سبزوار
15 – نحوه شهادت :  براثر اصابت گلوله  به گردن
16 – دوستان شهید : به نامهای میرزا محمد ومیرزا علی
سخن از دانش آموز  شهیدی  است که از دیار  سربدارن برخاست وقصد جنگ با کفر را نمود وثابت کرد که مرد عمل است . دانش آموز شهید احمد نظیف در تاریخ 3/3/1350 در خانواده مذهبی  وکشاورز در شهر گرگان چشم به جهان گشود  که بعد از تولدش به استان خراسان رضوی شهر سبزوارمهاجرت نمودند .از همان عنفوان کودکی  به همراه خانواده در جلسات قرآن شرکت  می نمود در سن 5 سالگی نماز خواندن را آموخت   .فرزند اول خانواده بود ویک خواهر وبرادر دیگر هم داشت .اما نور الهی در دلش شعله زد وبا توجه به سن کمش در کارهای جهادی شرکت می کرد وبا جهاد سازندگی  در سن 10 سالگی  برای ساخت حمام در مناطق محروم همراه بود .
ایشان بیشتر اوقات تا صبح در مسجد بود وبه همراه دیگر بسیجیها در برنامه های مذهبی  شرکت میکرد وروح وجانش را با دعا ونیایش  عجین مینمود .وآینده نیکی را برای خود رقم می زد.واین در حالی بود که خیلی از هم سن وسالهای او به فکر درس وبازی بودند.او فراتر از آن می اندیشید ودر ذهنش چیزی جز خدمت به دین واسلام وانقلاب وحمایت ازولایت فقیه نبود.
شهید احمد نظیف یک دانش آموز ولایی وعارف بود وزمانی که سرزمینش را در خطر هجوم کفار دید عزمش را جزم کرد تا با حضور خود در میدان نبرد  دِینش را نسبت به اسلام وانقلاب ادا نماید .در این میان با توجه به سن کمش ،خانواده مخالفت نمودند اما این شهید بزرگوار به این مهم دست یافت که استراحت باشد بعد از شهادت .هنگامی که برای ثبت نام  به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رفت گفتند که سنت کم است واین دانش آموز ولایی می گوید : "مگر امامان نگفته رهبر ما آن طفل 13 ساله ای است که نارنجک به کمر میبندد و..." وبا این سخنان او کسی را یارای مخالفت با ایشان نبود اما این شهید مانند شهدای بزرگوار دیگر با دست کاری شناسنامه خود وکپی از آن که سن 17 سال را نشان میداد بار بربست وبا توجه به ممانعت همه برای سن کمش ، در تاریخ 8/12/61 که 11 سال بیشتر نداشت ودر پایه پنجم تحصیل میکرد از طریق سپاه  پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان سبزوار به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد .
شهید احمد نظیف در تاریخ 18/5/62  براثر اصابت تیر به گردن در ناحیه قلاویزان شهرستان مهران مجروح شد وچند روز در بیمارستان امام رضا (علیه السلام) مشهد بستری بودودر تاریخ 22/5/62 ساعت 2 نیمه شب روز جمعه به دیدار حق شتافت وبه خیل شهیدان پیوست .
شهید تقریبا در یکسالی که در جبهه بود از طریق نامه با خانواده اش در ارتباط بود ودر دست نوشته هایش آرزوی دیدار با امام (ره) را داشت وبه خانواده اش سفارش میکرد که امام را تنها نگذارید و میگفت برای پیروزی سربازان اسلام دعا کنید .
انس با دعا  از او فردی خوش اخلاق وعارف ساخته بود  در بخشی از وصیت نامه شهید آمده است :  " اکنون که آمریکای جنایتکار وشوروی تجاوزکار کمر همت برای نابودی اسلام 
وانقلاب اسلامی بسته اند وآتش فتنه به دامن دو کشور مسلمان انداختند تا بدینوسیله به اهداف شوم وخیالهای واهی وباطل  که همان شکست این انقلاب مقدس اسلامی است برسند ودر داخل مملکت پربرکت از خون گلگون کفنان وجانبازان اسلام ،عمال مزدور وخائن ومنافق را تحریک کرده وبرعلیه دولت خدمتگزار وامت بزرگ وقهرمان هر روز خیانتی را مرتکب شوند غافل از اینکه این دولت وملت برحق اند وپیروزی حق  وعده خداست .ومن در این برهه از زمان راه خود را شناخته ویافتم وراه علی اصغر امام حسین (ع) را تا ایثار جان دنبال می کنم ...
توصیه این فرزند حقیر به شما پدر ومادر عزیز این است که امام را تنها نگذارید وهمیشه برای امام دعا کنید وپس از شهادتم بر من گریه نکنید وصبر داشته باشید که الله مع الصابرین ،خدا با صبر کنندگان است.

دریافت کارت بسیج توسط هنرجویان
دریافت کارت بسیج از امروز به بسیجیان هنرستان فنی هشت شهریور صورت می پذیرد

خاطره ای آموزنده از شهید برونسی
اول سربازی كه اعزام شدیم رفتیم صفر چهار بیرجند.بعد از تمام شدن دوره ی آموزش نظامی صحبت تقسیم و این حرفها پیش آمد.یك روز تمام سرباز ها را به خط كردند تو میدان صبحگاه.هنوز كار تقیم شروع نشده بود كه فرمانده پادگان خودش آمد مابین بچه ها.قدمها را آهسته بر میداشت و با طمانینه.به قیافه ها با دقت نگاه میكرد و می آمد جلو.توی یكی از ستونها یك دفعه ایستاد.

اسرار اربعین و تقدس عدد چهل
اربعین، سرّی از اسرار خدای تعالی است که هیچ یک از علمای ربّانی به این سرّ‌ ربّانی نرسیده اند، خداوند عزیز قدیر در قرآن کریم فرموده است: (وَ واعَدْنا مُوسی اَربَعینَ لَیْلةً) و آنگاه که با موسی چهل شب قرار گذاشتیم. (سوره بقره 51)

فرهنگ نیوز قصد دارد به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی به بیان اهمیت و اسرار این مهم  در 5 قسمت بپردازد.


اگر نمره ای بالاتر از بیست بود!
خاطره ای از شهید مطهری به مناسبت شهادت آن شهید
در سال 1331 دانشکده الهیات دانشگاه تهران ، تصمیم گرفت تعدادی مدرس از میان طلبه ها و روحانیان به صورت حق التدریس به کار بگیرد . تعداد زیادی از طلبه ها برای امتحان ورودی ثبت نام کردند ، اما دوستان و آشنایان مرتضی هر چه به او اصرار کردند ، نپذیرفت . در آخرین روز فهمید برادرش نام او را هم نوشته است وباید در آزمون شرکت کند . 

خاطره از شهید حسین خرازی
 
گفت « گوشت با منه ؟ رسیدید روی جاده، یک منطقه ی باز باتلاقی هست تا جاده ی بصره. این جارو باید لای روبی کنی. بعد خاک ریز بزنی. نزنی، صبح تانک های عراقی می آن بچه ها رو درو می کنن. »

معرفی اعضای بسیج
 بسیج لشگر مخلص خداست «امام خمینی (ره)»
بسیجیان دلوار هنرستان هشت شهریور همیشه در تمامی صحنه ها حاضر و پاسدار خون شهدای میهن اسلامیمان هستند.
در ادامه اعضاء بسیج هنرستان هشت شهریور به حضورتان معرفی می شوند...
     
 
نقشه سایت